Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Lindenau centras – Lietuvos profesinių mokyklų augimo lyderis

Žurnalas „Reitingai“ paskelbė metinę statistiką, kuri atskleidžia, kurios šalies profesinio rengimo mokyklos augo labiausiai. Reitingo viršuje – Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras, 2023 m. sudaręs beveik trečdaliu daugiau mokymosi sutarčių nei 2022 metais. Antroje vietoje – Vilniaus komunalinių paslaugų mokykla, trečioje – Kelmės profesinio rengimo centras.

 

„Pastebime įkvepiančią tendenciją, kad norinčiųjų įgyti profesijas atsiranda vis daugiau. Ir tai natūralu – daugelyje išsivysčiusių šalių mokslas profesinio rengimo centruose yra toks pats garbingas, kaip ir studijos universitetuose. Tuos pokyčius jaučiame ir mes – susiklostė tokia situacija, kad šiais metais norinčiųjų mokytis buvo kur kas daugiau nei buvo skirta kvotų. Viliamės, kad kitais metais, patobulinus sistemą, atsižvelgus į rinkos poreikius, valstybės finansuojamų vietų skaičius bus padidintas ir dar daugiau asmenų galės įgyti jiems tinkančias, patinkančias ir gerai apmokamas profesijas”, - pasakojo dr. Egidijus Skarbalius, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centro direktorius, pabrėžęs, kad šiais metais didžiausio susidomėjimo sulaukė inžinerinės specialybės.

 

„Šiais metais populiariausia buvo elektriko specialybė – būtent į ją negalėjome priimti visų norinčiųjų. Noriai renkamasi laivo elektriko, atsinaujinančios energetikos įrenginių montuotojo, suvirintojo, santechniko profesijas, populiarios ir laivo stiuardo, jūrų uosto krovinių logisto programos. Motyvuoja tai, kad žmonės mąsto toliaregiškai ir siekia igyti perspektyvias ir labai reikalingas profesijas, todėl tikimės, kad kitais metais valstybės finansuojamų vietų skaičius pagausės, juolab, kad Nacionaliniame plėtros plane, Ekonomikos atsigavimo plane inžinerinės specialybės yra įvardijamos kaip prioritetinės“, - sakė E. Skarbalius.

 

Vadovas teigė, kad prioritetinėms inžinerinėms specialybėms ir toliau bus skiriamas išskirtinis dėmesys – tam tobulinama ir mokymo bazė. Jau netrukus Klaipedos Pauliaus Lindenau mokymo centras baigs ES finansuojamą projektą, kuris leis atnaujinti mokymo įrangą, padėsiančią rengti dar aukštesnės kvalifikacijos specialistus inžinerinei pramonei, laivų statybos ir remonto, energetikos, statybos ir kitoms pramonės šakoms. Planuojama modernizuoti ir mokymo bazę, skirtą atsinaujinančios energetikos srityje dirbsiantiems asmenims.

 

„Jau antrus metus rengiame atsinaujinančios energetikos įrenginių montuotojus, ši specialybė yra labai populiari. Netrukus centre įrengsime 100kW saulės jėgainę. Tapsime ne tik tvaresni, „žalesni“, bet ir sudarysime sąlygas besimokantiesiems praktiškai stebėti jėgainės darbą, gilinti praktinius įgūdžius. Planuojame rengti specialistus, kurie dirbs vėjo jėgainių parkuose jūroje (esame vienintelė profesinio rengimo įstaiga, turinti visą reikiamą bazę), norime rengti profesionalus, kurie remontuos uosto techniką ir alternatyviuoju kuru varomas transporto priemones, renkame informaciją kokių specialistų reikės vandenilio gamyboje. Mūsų tikslas – atliepti esamus poreikius ir žiūrėti toliaregiškai“, - teigė E. Skarbalius.