Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

KN teiks plaukiojančio SGD terminalo valdymo paslaugas Vokietijoje

Vokietijos energetikos kompanija „Uniper“ pasirinko naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorę KN (AB „Klaipėdos nafta“) teikti valdymo paslaugas Šiaurės jūros pakrantėje statomam Vilhelmshafeno suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalui.
 

Vilhelmshafeno mieste – Žemutinės Saksonijos žemės šiaurėje, prie Jadės įlankos Šiaurės jūroje, „Uniper“ statomas SGD terminalas yra toliausiai Vokietijoje pažengęs ir pirmasis plaukiojančio SGD terminalo projektas. Terminalą siekiama pastatyti per rekordiškai trumpą laiką ir jau šią žiemą pradėti jo eksploataciją bei gamtinių dujų tiekimą šaliai.

 
Terminalo sprendinys paremtas plaukiojančio laivo-saugyklos (FSRU) technologija, kurį projektui, kaip ir Lietuvoje, pristatys ir eksploatuos norvegų kompanija „Hoegh LNG“. Projektinis terminalo metinis pajėgumas – 7,5 mlrd. kub. m gamtinių dujų, o tai atitinka daugiau nei 8% Vokietijos dujų poreikio 2021 metais.

 
Valdymo paslaugas Vilhemshaveno SGD terminale KN preliminariai planuoja teikti iki 2024 m. kovo 31 d. Į šių paslaugų apimtį patenka dujų apskaitos sistemos  bei terminalo komercinėms operacijoms būtinos IT infrastruktūros sukūrimas ir veikimo užtikrinimas. Lietuvos bendrovė kompanijai „Uniper“ taip pat padės pasirengti komercinėms logistikos operacijoms, teiks pagalbą dėl veiklos taisyklių, įskaitant atviros prieigos modelio pritaikymą, konsultuos dėl pajėgumams terminale rezervuoti reikalingų procedūrų parengimo bei teiks kitas kliento poreikius atitinkančias komercines terminalo valdymo paslaugas.

 
Darius Šilenskis, KN generalinis direktorius, pažymi, kad šia sutartimi verčiamas dar vienas svarbus tarptautinės SGD projektų vystymo veiklos puslapis.

 
„Sėkmingai įgyvendintas SGD terminalo projektas Lietuvoje, saugus ir patikimas SGD terminalo Brazilijos Açu uoste eksploatavimas bei prisidėjimas prie kelių kitų SGD projektų pasaulyje  leido mums susikurti tarptautinį žinomumą ir įtvirtinti KN, kaip profesionalaus ir patikimo SGD terminalų operatoriaus bei projektų vystytojo įvaizdį pasaulio žemėlapyje. Džiaugiamės, kad turėsime galimybę turimas unikalias kompetencijas bei žinias perteikti ir Vokietijai, kuri, siekdama sumažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų, šiemet sparčiai imasi plaukiojančių SGD terminalų statybos plėtros. Tikimės, kad sutartis dėl Vilhemshaveno SGD terminalo komercinio valdymo leis sustiprinti mūsų pozicijas Europos SGD terminalų rinkoje“, – teigia D. Šilenskis.
 
KN vadovas pažymi, kad bendrovė ir toliau nuosekliai laikosi savo strateginės krypties būti pirmuoju pasirinkimu klientams, plėtojantiems SGD terminalus visame pasaulyje.
 
„SGD terminalo Vilhelmshafene statyba yra svarbus indėlis užtikrinant dujų tiekimą Vokietijai ir Europai. Džiaugiamės, kad turėdami tokį patyrusį partnerį kaip KN, galime kartu užtikrinti Vokietijos nepriklausomybę nuo vienašališko energijos tiekimo", - paaiškina Dr. Christianas Janzenas, SGD terminalo Vilhelmshafene projekto vadovas.
 
Besiplečiančioje SGD rinkoje KN nuolat ieško naujų galimybių įsitraukti į tarptautinius SGD projektus. Bendrovė iki šiol prisidėjo prie daugiau nei 10 skirtingų SGD projektų visame pasaulyje.