Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Atkūrimo 30-metį mininčios Karinės jūrų pajėgos organizuoja konferenciją

1923 m. prijungus Klaipėdos kraštą prie Lietuvos, atsirado unikali istorinė galimybė šaliai tapti jūrine valstybe. Visą likusį tarpukario periodą iki valstybės aneksavimo 1940 m., Lietuva nuosekliai judėjo jūrine kryptimi: plėtojo uostą, steigė laivybos bendroves, kūrė karinį laivyną, puoselėjo įvairias su jūra susijusias kultūrines tradicijas.
 

Atkūrus nepriklausomybę, nuo 1990 m. su Lietuvos vėliava plaukiojo šimtai laivų, stiprėjo ir plėtėsi Klaipėdos valstybinis jūrų uostas. Šiandien Lietuva turi ir jūrinę infrastruktūrą, ir laivus, garsinančius šalies vardą  pasaulyje, ir jūrininkų rengimo sistemą, rengiančią jūrininkus dirbti Lietuvoje ir tarptautinėse bendrovėse, ir Karines jūrų pajėgas, kurios saugo ir gina valstybės jūrinius interesus. Visa tai įneša žymų indėlį ne tik į šalies biudžetą, bet ir užtikrina jūrinės dvasios puoselėjimą.
 

1992 m. atkurtos Karinės jūrų pajėgos, siekdamos įprasminti atkūrimo trisdešimties metų jubiliejų, 2022 m. birželio 30 d. – liepos 1 d. Klaipėdoje organizuoja jūrinės strategijos konferenciją anglų kalba „Jūrinės strategijos vaidmuo mažai jūrinei valstybei“ (angl. „Maritime Strategy role to the prosperity of Small Coastal State“).
 

Konferencijoje birželio 30 d. bus diskutuojama jūrinės istorijos klausimais, liepos 1 d. konferencijos darbotvarkė bus skirta jūrinės ekonomikos ir jūrinio saugumo klausimams bei jų aktualumui Lietuvai, kaip jūrinei valstybei.