Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Kviečiame tapti Lietuvos žaliosios laivybos istorijos dalimi

Lietuva užtikrintai žengia žingsnius tvarios ir žalios laivybos link ir pretenduoja įsilieti į pasaulio lyderių gretas. Lietuvos vidaus vandens kelių direkcija paskelbė  rinkos konsultaciją dėl planuojamo elektrinio laivyno atsiradimo - numatoma įsigyti elektrinį laivą-stūmiką, kuris būtų vienas iš numatomų įsigyti šešių elektrinių laivų-stūmikų, įgyvendinant 75 mln. Eur vertės projektą. 

Elektrinio laivo koncepciją kūrė ir asociacijos "Lietuvos jūrinis klasteris" nariai "Western Baltic Engineering", "Shneider Electric" ir LJKK BEGA bendradarbiavo su Lietuvos vidaus vandenų direkcija ir kūrė elektrinio laivo koncepciją.

Lietuvai turint elektrinį laivyną būtų sukurta nulinės emisijos vidaus vandenų transporto grandinė tarp Kauno ir Klaipėdos uostų. Grandinę sudarytų 6 elektriniai laivai-stūmikai, 12 nesavaeigių baržų, 27 baterijų konteineriai bei uostų infrastruktūra – įkrovimo stotelės ir nauji kranai. 
Pirmasis strateginio plano etapas jau įgyvendintas. Pernai sezono pabaigoje pabaigtas trejų metų trukmės projektas - modernizuotas laivybos kelias Nemunu. Žengiamas antrasis strateginio plano žingsnis – planuojama elektrinių krovininių laivų flotilė 260 km ilgio Nemuno kelyje.

VVKD jau dabar kviečia tiekėjus teikti pasiūlymus ir pastabas dėl būsimo elektrinio laivyno - dalyvauti rinkos konsultacijoje dėl elektrinio laivo-stūmiko pirkimo CVPP (eviesiejipirkimai.lt)