Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

KN konsultuos Piombino SGD terminalo statytojus

Naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė KN (AB „Klaipėdos nafta“) sėkmingai plečia savo veiklą sparčiai augančioje tarptautinėje SGD importo terminalų rinkoje. Italijos energetikos bendrovė „Snam FSRU Italia“ pasirinko KN bendradarbiauti įgyvendinant plyno lauko FSRU pagrindu veikiančio SGD terminalo projektą Piombino uoste.

 

Profesionalaus ir patikimo SGD terminalų operatoriaus bei projektų vystytojo vardą ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje užsitikrinusi KN padės bendrovei „Snam“ atlikti pasirengimo, o vėliau plaukiojančio SGD terminalo paleidimo ir testavimo darbus.

 

Naujasis SGD terminalas Toskanoje, Livorno provincijoje, vakarinėje Italijos pakrantėje įsikūrusiame Piombino uoste yra strateginis projektas Italijoje, padėsiantis užtikrinti šalies energijos poreikius bei padidinti tiekimo saugumą ir diversifikaciją.

 

Terminalo projektas paremtas „Snam FSRU Italia“ įsigytu plaukiojančio saugojimo ir pakartotinio dujinimo įrenginio (FSRU) „Golar Tundra“ technologija.  SGD laivo-saugyklos talpa siekia 170 000 kubinių metrų, o nominalus pajėgumas - 5 mlrd. kubinių metrų gamtinių dujų per metus.

 

Darius Šilenskis, KN generalinis direktorius, pastebi, kad besiplečiančioje SGD rinkoje bendrovei nuosekliai ieškant naujų galimybių įsitraukti į tarptautinius SGD projektus, pamažu jų atsiveria vis daugiau.
 

„Džiaugiuosi, kad KN savo patirtimi ir žiniomis padeda Europai didinti energetinę nepriklausomybę. 2014 metais padarę savo namų darbus ir užtikrinę gamtinių dujų tiekimo alternatyvas Lietuvai, šiandien būdami pagrindiniu dujų tiekimo keliu į Baltijos regioną, galime įsitraukti į kitų Europos šalių strateginių projektų vykdymą. Šiuos metus pradedame puikia partneryste su „Snam FSRU“ dėl ne mažiau strateginio SGD terminalo projekto.
 

Neabejotinai vienas svarbiausių praėjusių metų pasiekimų buvo vokiečių energetikos milžinės „Uniper“ sprendimas pasirinkti KN teikti komercines eksploatavimo paslaugas pirmajam Vokietijoje plaukiojančiam SGD terminalui Vilhelmshafeno uoste, Šiaurės jūros pakrantėje“, - sako KN generalinis direktorius.
 

Anot jo, prie sėkmės prisideda paskutiniu metu rinkoje stebimas SGD terminalų statybos projektų augimas. Jei iki Rusijos karo Ukrainoje pradžios iš 23 potencialių SGD terminalų statybos projektų Europoje tikėtini buvo vos 6, tai tęsiantis karui Ukrainoje, tokių projektų skaičius šoktelėjo beveik triskart – iki 17-os.
 

„Iš tokių projektų vykdytojų sulaukiame užklausų tiek dėl konsultacinės, tiek operavimo ar bendro investavimo veiklos. Tad mums toks akivaizdžiai išaugęs SGD terminalų plėtros poreikis Europoje atveria dar daugiau galimybių savo turimas žinias bei kompetencijas išnaudoti ir toliau tarptautinėje erdvėje aktyviai ieškant papildomų naujų SGD projektų, kuriuose mes būtume pasirinkti kaip konsultantai, operatoriai, o sėkmės atveju gal net dalininkai arba investuotojai“, - pažymi D. Šilenskis.
 

Bendrovė iki šiol prisidėjo prie daugiau nei 10 skirtingų SGD projektų visame pasaulyje, šiuo metu KN eksploatuoja SGD terminalus Lietuvoje, Brazilijoje, teikia komercinio SGD terminalo operatoriaus paslaugas Vokietijoje.