Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Jūrinio klasterio dėmesio centre ir 2023-aisiais išliks inovacijų ekosistemos plėtra

Verslo ir mokslo organizacijos sėkmingai telkia jėgas plėtojant jūrinių inovacijų ekosistemą šalyje – šiuo tikslu įsteigtas Lietuvos jūrinis klasteris, kurio veiklą koordinuoja Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP), jau vienija 12 narių.

 

Auga ir skaičiumi, ir kompetencijomis
 

Į aukštos pridėtinės vertės produktų ir paslaugų kūrimą orientuotos platformos dalimi praėjusiais metais tapo pažangių inžinerinių sprendimų kompanija „Passer Sidc“, prie organizacijos prisijungė Vokietijos kompanija „RWE Renewables“, kuri antra didžiausia pasaulyje verslo organizacija pagal savo operuojamų jūrinių vėjo elektrinių instaliuotą galią bei viena didžiausių energetikos įmonių Europoje, taip pat narių gretas ir Klasterio potencialą bei kompetencijas atsinaujinančios energetikos srityje papildė „Ignitis“ grupės įmonė „Ignitis renewables“.
 

Metų sandūroje norą tapti klasterio dalimi išreiškė Pauliaus Lindenau mokymo centras, ruošiantis jūriniam sektoriui reikalingus specialistus.
 

„Neabejojame, kad šis skaičius nėra baigtinis. Bendruomenė į platformos veiklą kaip narius ir išorinius partnerius ir toliau sieks įtraukti uosto įmones, laivų statybos ir remonto, jūrinės energetikos, viešojo sektorių atstovus, stiprinti ryšius ne vien Lietuvoje, bet ir užsienio valstybėse. Bendradarbiavimas su mokslinių tyrimų institucijomis, jūrinius talentus auginančiais centrais taip pat yra itin svarbūs klasteriui”, - teigia klasterio koordinatorius, KMTP plėtros vadovas Andrius Sutnikas.

 

Jūrinė bendruomenė – girdima ir matoma
 

Atlaisvinus COVID-19 nulemtus ribojimus 2022-ieji metai vėl įsuko renginių ir susitikimų pagreitį. Narių ir partnerių tinklo tiek Lietuvoje, tiek tarptautiniu mastu plėtra tapo vienu pagrindinių praėjusių metų leitmotyvų.
 

Klasterio tikslai ir veiklos pristatyti plačiai ir aukštu lygmeniu – Klaipėdoje organizuoto eurokomisaro Virginijaus Sinkevičiaus ir jį lydėjusios delegacijos metu, uostamiestyje apsilankiusiems LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovams, Lietuvoje reziduojantiems užsienio šalių ambasadoriams, susitikimuose su Nyderlandų, Jungtinės Karalystės, Suomijos valdžios atstovais ir šių valstybių jūrinės inovacijų ekosistemos dalyviais.
 

„Nors daugumą susitikimų inicijavome ar prisidėjome prie jų organizavimo Klaipėdoje, žinią apie jūrinę Klaipėdą, čia vystomus projektus, jūrinės Lietuvos pozicijų stiprinimo svarbą nešėme ir į Vilnių, valstybės sprendimų priėmimo ašį  - LR Seime sėkmingai suorganizuotas jūrinio verslo ir politikos forumas „Klaipėda jūrinėje Europoje“, kuris kaip tikimės, panašiu formatu į sostinę sugrįš ir šiemet. Taip pat atstovavome Klasterio narių interesams jūriniuose renginiuose Norvegijoje, Graikijoje, Prancūzijoje.Platus analizuojamų temų spektras

 

Praėjusiais metais įvyko 30 renginių, kuriuos inicijavo arba kaip aktyvus partneris įsitraukė Lietuvos jūrinis klasteris.
 

Alternatyvus kuras ir energetika (nuotolinis seminaras „LBG for green transport“), jūrinė vėjo energetika (forumas „Pokyčių vėjas“), uosto elektrifikacija (renginys „Port energy infrastructure expansion“), jūrinė inovacijų ekosistema ir jaunieji talentai (projekto „Jūros ambasada“ renginiai, tarptautinis uosto technologijų hakatonas „Portathon“), mėlynosios ekonomikos potencialas ir Klaipėda („Klaipėdos ekonomikos forumas“, „Klaipėda Manifesto: Blue Economy Conference“) – platus temų spektras, atspindėtas renginiuose ir susitikimuose, atliepė skirtinguose sektoriuose veiklas vystančių klasterio narių ir partnerių interesus ir domėjimosi sritis, o taip pat plėtė jūrinės bendruomenės kompetencijas, akiratį, kontaktų tinklą.